Hicranli Foruma Hosgeldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutsal Kitaplardan İnciler

Kutsal Kitaplardan İnciler Empty Kutsal Kitaplardan İnciler

Mesaj  hayal Çarş. Haz. 17, 2009 2:51 pm

Kuran'dan
4 Nisa / 78.. "Hepsi Allah'tandır"" de.
Abese / 17. Kahrolası insan! Ne inkârcıdır!
Münafıkun / 4 ..Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar?
Tevbe / 30. ...Allah onları kahretsin, Nasılda haktan batıla döndürülüyorlar..
Tebbet / 1. Ebu Leheb'in iki eli kurusun! Kurudu da.
Kıyamet / 1. Kıyamet gününe yemin ederim.
96:18.Biz de zebânîleri çağıracağız.
21:100. Orada onlara inim inim inlemek düşer.
Müminun / 21. Hayvanlarda sizin için elbette ibretler vardır. Onların karınlarındakinden (sütlerinden) size içiririz. Onlarda sizin için birçok faydalar daha vardır; etlerinden de yersiniz.
22. Onların üzerinde ve gemilerde taşınırsınız.
83-el-Mutaffifîn / 23. Onlar orada koltuklar üzerinde etrafa bakarlar.
Bakara / 196. Haccı ve umreyi Allah için tam yapın. Eğer (bunlardan) alıkonursanız kolayınıza gelen kurbanı gönderin. Kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin.
Kalem / 14. Mal ve oğullar sahibi olmuş da ne olmuş? ( Yaşar Nuri Meali )

İncil'den
İncil-Markos Bap 9
3 Giysileri göz kamaştırıcı bir beyazlığa büründü; yeryüzünde hiçbir çamaşırcının erişemeyeceği bir beyazlıktı bu.
İncil-Matta Bap / 19
16. Adamın biri İsa'ya gelip, 'Öğretmenim, sonsuz yaşama kavuşmak için nasıl bir iyilik yapmalıyım?' diye sordu.
17. İsa ona, 'İyilik konusunda neden bana soru soruyorsun?' dedi. 'İyi olan tek biri var. Yaşama kavuşmak istersen, O'nun buyruklarını yerine getir'
18. 'Hangi buyrukları?' diye sordu adam.
19. İsa şu karşılığı verdi: `Adam öldürme, zina etme, hırsızlık yapma, yalan yere tanıklık etme, annene babana saygı göster' ve `komşunu kendin gibi sev.'
20. Genç adam, 'Bunların hepsini yerine getirdim» dedi, «daha ne eksiğim var?'
21. İsa ona, 'Eğer eksiksiz olmak istersen, git, varını yoğunu sat, parasını yoksullara ver; böylece göklerde hazinen olur. Sonra gel, beni izle' dedi.
22. Genç adam bu sözleri işitince üzüntü içinde oradan uzaklaştı. Çünkü çok malı vardı.

Tevrat'dan
Tanrı Yehova konuşuyor, Tevrat, İşaya / Bap 42
14. Uzun zamandan beri sustum, sustum ve kendimi tuttum. Şimdi doğuran kadın gibi feryat edeceğim, kesik kesik soluk alacağım, hem de soluyacağım.

Tevrat-Eyüb Bap 40
9. Allah gibi sende pazu var mı ? Ve onun gibi gür bir sesle gürleyebilirmisin ?
hayal
hayal